Akcesoria dla sportowców

2015-10-02 02:02:07
Akcesoria dla sportowców

Wiele ćwiczeń można wykonywać bez użycia sprzętu. Jednak niektóre z nich przyniosą znacznie lepsze efekty, jeśli dodatkowo wzmocnimy je wykorzystując profesjonalne urządzenia, z których mogą korzystać tak amatorzy jak i zawodowcy.

Niektórych akcesoriów można używać w domu, zatem ćwiczenia z ich udziałem nie oznaczają konieczności kupowania karnetu na siłownię. W artykule omawiamy modne i skuteczne oprzyrządowanie treningowe.

Hula-hoop

Ten od dawna znany przyrząd do ćwiczeń, bardzo nie słusznie, częściej był uznawany jako zabawka dla dzieci niż jako atrybut sportowców. Odpowiednio używane hula-hoop jest znakomitym wzmacniaczem mięśni brzucha. Dodatkowo dba o smukłą talię i poprawia kondycję. Chcąc zauważyć efekty treningów z hula-hoop przede wszystkim trzeba zachować ich regularność. Jeśli będziemy codziennie przez kilka minut ćwiczyć z jego pomocą, to już po kilkunastu dniach zauważymy rezultaty. Dodatkowo dzięki takim treningom poprawi się nasza postawa: mięśnie naszego kręgosłupa się wzmocnią i zaczniemy się prostować.

Skakanka

Skakanka podobnie jak hula-hoop to akcesoria niczym wyjęte z podwórkowych zabaw z lat dziecięcych. Mimo tego jest ona doskonałym gadżetem do treningów. Dzięki niej szybko spalamy kalorie, poprawiamy umięśnienie całego ciała: kształtujemy nogi, brzuch, ręce, plecy. Dodatkowo skakanka jest niedroga i łatwa w przechowywaniu. Ważne jest, aby kupując skakankę dobrać jej długość do swojego wzrostu.

Dysk stabilizujący

Jest to urządzenie do ćwiczeń, które charakteryzuje się dużym wpływem na podtrzymanie ciała w pełnej stabilizacji. Wykorzystuje się je ćwiczeń z jogi, pilatesu oraz wielu innych. Dysk wykonany jest z gumy o wysokiej wytrzymałości. Na jego powierzchni umieszczone są małe wypustki, które podczas ćwiczeń masują nasze ciało. Z jego pomocą można oddawać się relaksowi oraz walce z wadami postawy. Dysk stabilizujący poprawia kondycje i samopoczucie. Jest niewielkich rozmiarów i można na nim ćwiczyć zarówno w klubie fitness, jak i w domu.

Taśmy do ćwiczeń

Jedną z odmian taśm do ćwiczeń jest gray cook band. Tego rodzaju taśma użytkowana w odpowiedni sposób może być uzupełnieniem różnego rodzaju ćwiczeń np. pompek, przysiadów i innych. Zbudowana jest z odpowiednio wzmocnionych i rozciągliwych linek, które siłom mięśni należy naciągać podczas wykonywania ćwiczeń. Wśród tego rodzaju przyrządów popularne są również taśmy lateksowe, które nadają się do wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie.

Bosu

Jest to przyrząd, który łączy w sobie stabilność stepu i elastyczność piłki do ćwiczeń. Bosu składa się z gumowej części, przypominającej połowę piłki oraz z podstawy. Ćwicząc na nim możemy wykorzystywać zarówno płaską podstawę, jak i półokrągłą górę. Bosu doskonale usprawnia równowagę naszego ciała. Dodatkowo nadaje mu lekkości i wzmacnia mięśnie podtrzymujące sylwetkę. Z jego pomocą możemy wykonywać niezliczoną liczbę ćwiczeń. Trenerzy polecają bosu zarówno dla amatorów, jak i dla czynnych sportowców.

Gdzie kupić?

Wymienionych w artykule akcesoriów, jak i innych przyrządów do ćwiczeń, należy szukać w dobrze wyposażonych sklepach sportowych. Mamy możliwość wyboru między sklepami stacjonarnymi – zwykle zlokalizowanych w większych miastach i zwykle w sąsiedztwie centrów handlowych – ale możemy również skorzystać z oferty sklepów internetowych. Możemy wśród nich odnaleźć między innymi Lyke.pl, gdzie możemy nabyć wiele interesujących akcesoriów, zarówno dla amatorów i miłośników ćwiczenia w domu, jak i dla osób poważnie zainteresowanych fitnessem, gimnastyką i rzeźbieniem sylwetki. Jednym z bardziej interesujących produktów jest roller wałek do ćwiczeń, które przydają się także do rehabilitacji i fizjoterapii.

 

Tagi: