Charakterystyka piłki nożnej

2015-10-24 02:02:17
Charakterystyka piłki nożnej

Piłka nożna jest dzisiaj jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na całym świecie.

Uprawiana jest praktycznie wszędzie - na ulicach, boiskach trawiastych i betonowych, szkolnych halach i na piaskowych plażach. Fenomen futbolu polega na tym, że można go uprawiać praktycznie wszędzie i w każdych warunkach. Wystarczy jedynie stworzyć coś na wzór piłki, co ma okrągły kształt i rozpocząć zabawę. 

Piłka nożna od środka

Futbol to gra zespołowa, w której spotykają się dwie drużyny, każda licząca 11 zawodników (10 z pola i 1 bramkarza), z których wyróżniamy obrońców, pomocników i napastników. W trakcie meczu można dokonać trzech zmian zawodników. W kadrze meczowej znajduje się 18 zawodników - 7 na ławce rezerwowych. 
Historia piłki nożnej zaczyna się w średniowieczu, kiedy to pojawiły się pierwsze wzmianki o grze, w której chodziło o kopaniu piłki. Z początkami powiązane są różne plemiona - Normanowie, Celtowie, Rzymianie i Duńczycy. Rywalizacja na dobre rozpoczęła się w Wielkiej Brytanii, gdzie powstały pierwsze spójne przepisy do gry w piłkę nożną. Spisane zostały w Cambridge w 1848 roku i w Sheffield w 1857 roku. Prężny rozwój piłki nożnej na świecie sprawił, że w 1904 założona została Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej, czyli dzisiejsza FIFA. W 1930 roku zorganizowała pierwsze Mistrzostwa Świata.

Futbol dzisiaj

Piłka nożna z każdym rokiem zdobywa większą popularność. Zainteresowanie tą dyscypliną wykazują kraje, w których jeszcze niedawno nie była ona tak popularna. Prężny rozwój technologii sprawił, że dzisiaj w każdym zakątku świata możemy oglądać najlepsze ligi na świecie. Internetowe przekaźniki sportowe biją obecnie rekordy popularności. Popularyzacja rozgrywek spowodowała, że jest coraz więcej chętnych do obstawiania wyników meczów. Bet365 zakłady bukmacherskie są jedną z najchętniej wybieranych platform do typowania wyników. Początkowy bonus 100% zachęca graczy do inwestowania swoich pieniędzy, dając spore możliwości na start.

 

Tagi: