Zostań aktywną mamą!

2017-02-07 12:02:25
Zostań aktywną mamą!

Niewiele pań po porodzie myśli o aktywności fizycznej – dziecko i masa nowych obowiązków absorbuje je do tego stopnia, że na cokolwiek innego nie mają czasu ani energii.

Tymczasem pojawienie się nowego domownika nie musi wcale oznaczać pożegnania z aktywnością, przeciwnie – mama powinna zadbać nie tylko o samopoczucie dziecka, ale również o własne, a w tym wysiłek fizyczny okazuje się być niezwykle pomocny.

 

Trening po ciąży

To prawda, że bezpośrednio po porodzie lepiej wstrzymać się z ćwiczeniami fizycznymi, jednak jeśli chcemy w miarę szybko odzyskać formę, nie należy zwlekać z ich podjęciem zbyt długo. W przypadku klasycznego porodu zaleca się około miesiąca odpoczynku, przy cesarskim cięciu – sześć tygodni. Zanim jednak zaczniemy ćwiczyć, koniecznie wybierzmy się do lekarza w celu przebadania mięśni brzucha, bo jeśli uległy uszkodzeniu, potrzebny będzie dłuższy odpoczynek. Na początku w żadnym wypadku nie należy się forsować – lepiej stopniowo przyzwyczaić ciało do aktywności, zaczynając od ćwiczeń lekkich, które co prawda podniosą nam tętno, ale nie spowodują zadyszki i zalania potem. Później wysiłek możemy stopniowo i ostrożnie intensyfikować.

 

Spacery z dzieckiem

Każda mama chce nie tylko wyjść od czasu do czasu z domu, ale również pokazać swojemu dziecku otaczający je świat. Spacery z dzieckiem w wózku są doskonałym sposobem na połączenie jednego z drugim. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na kilka niezwykle przydatnych dla aktywnych mam akcesoriów, jak chociażby wózki głęboko spacerowe 2w1, dzięki którym możemy za pomocą jednego ruchu ręką zamienić siedzisko wózka w obszerną gondolę – rozwiązanie to pozwala zapewnić dziecku wygodną pozycję i nawet jeśli będzie chciało zasnąć, to pchając przed sobą taki wózek będziemy mogły kontynuować spacer.

 

I nie tylko spacery

Znajdziemy również inne wózki, przystosowane nie tylko do spacerów, ale również do biegania czy jazdy na rowerze. Gdy dziecko nieco podrośnie, możemy również zainstalować na rowerze fotelik i wozić je na bagażniku. Możliwości, aby zostać aktywną mamą, jest mnóstwo, jeśli więc zależy nam na własnej atrakcyjności, zdrowiu i samopoczuciu, warto z nich skorzystać.

 

Tagi: