Jakie zalety ma trening na siłowni?

2017-03-01 16:51:09
Jakie zalety ma trening na siłowni?

Kluby fitness to miejsca szczególnie oblegane na początku roku, kiedy to wiele osób próbuje wcielić w życie swoje postanowienia o zrzuceniu kilku kilogramów i uzyskaniu ładnej sylwetki na lato. Czemu zawdzięczają swoją popularność?

Trudno wśród zalet ćwiczenia na siłowni wymieniać możliwość ukształtowania wysportowanej lub szczupłej sylwetki. Ten efekt – w mniejszym lub większym stopniu – da się osiągnąć poprzez każdą aktywność fizyczną. Maszyny siłowe nie są do tego niezbędne. Przy odrobinie determinacji i systematyczności efekty może przynieść także chodzenie na basen, bieganie czy gimnastykowanie się. Co zatem sprawia, że najczęściej decydujemy się na siłownię? 

 

Kompleksowe wyposażenie

Słowo 'siłownia' kojarzy się często z muskularnymi, zwalistymi mężczyznami i nieco groźnie wyglądającymi hantlami oraz maszynami siłowymi. Prawda jest jednak taka, że klub fitness to miejsce dosłownie dla każdego. Wyposażenie takich klubów jest wręcz imponujące i umożliwia ćwiczenie rozmaitych partii ciała. Do dyspozycji ćwiczących pozostaje nie tylko strefa wolnych ciężarów, ale również m. in. bieżnie, orbitreki, hantle, piłki, skakanki, steppery i rowerki. Standardem stały się też  wydzielone miejsca do crossfitu oraz bogaty wybór zajęć grupowych. Dzięki tak kompleksowej ofercie możliwy jest różnorodny trening w jednym miejscu. 

 

Bogata oferta zajęć

Choć mimowolnie łączymy ćwiczenia na siłowni z podnoszeniem ciężarów i ogromnym wysiłkiem, to w ofercie dostępne są także inne zajęcia. Coraz więcej klubów wprowadza jogę, taniec czy sztuki walki, cieszące się dużym zainteresowaniem. Korzystają z nich szczególnie ci, którzy omijają z daleka maszyny siłowe, troszczą się natomiast o kondycję i dobre samopoczucie. Dodatkowo są one zazwyczaj  dostępne w cenie karnetu, dzięki czemu  nie wiążą się z koniecznością uiszczania wysokich opłat za uczestnictwo. 

 

Komfort użytkowania

Siłownia ma także inne – nieco bardziej praktyczne – zalety. Przede wszystkim można z niej korzystać przez cały rok, bez względu na warunki pogodowe. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się punkty całodobowe, które są idealnym rozwiązaniem dla osób pracujących w nieregularnych godzinach lub tych, które nie chcą opuścić treningu nawet podczas dni wolnych.


Solidna dawka motywacji?

Jak już wspomnieliśmy – ćwiczenia na siłowni to aktywność dla każdego, bez względu na wiek, płeć czy stopień zaawansowania. Nic więc dziwnego, że to miejsce odwiedzają różni ludzie. Dla niektórych ćwiczenia na siłowni są już rutyną, dla innych czymś, do czego trzeba się jeszcze przekonywać i niejako zmuszać, by zmienić swój dotychczasowy tryb życia. To właśnie ci drudzy dopatrują się w zakupie karnetu solidnej dawki motywacji i szansy na nowe życie. Należy jednak pamiętać, że początki są najtrudniejsze, kluczem zaś do sukcesu jest motywacja.

Popularność klubów fitness rośnie z roku na rok, co doskonale widać  po liczbie nowo powstałych punktów. Swoją kompleksową ofertę kierują one do szerokiego grona odbiorców, doskonale wpisując się w potrzeby współczesnych ludzi. W obliczu wszystkich tych zalet trudno się dziwić temu, że coraz więcej osób decyduje się właśnie na tę formę aktywności.

 

Tagi: