Otwarcie sezonu skoków narciarskich 2017/2018 w Wiśle

2017-09-28 13:11:58
Otwarcie sezonu skoków narciarskich

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przyznała Wiśle prawo organizacji inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018. 18-19 listopada na skoczni im. Adama Małysza pojawią się najlepsi skoczkowie świata. Jest to pierwsze takie wydarzenie w Polsce.

Negocjacje z FIS-em

24 maja tego roku w Portorożu na słoweńskim wybrzeżu Adriatyku odbyła się konferencja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Polskę reprezentował prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner, oraz dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, Adam Małysz. Mieli oni przekonać federację do tego, aby to właśnie Wisła otworzyła sezon narciarski 2017/2018. Po kilku dniach negocjacji FIS zatwierdził polski pomysł i zgodził się na to, aby to właśnie w Polsce odbyła się inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Tak prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Polsce po raz pierwszy w historii.

 

Jeden warunek postawiony przez FIS

Tak ważne wydarzenie, jakim jest inauguracja Pucharu Świata, musi być odpowiednio przygotowane. Federacja postawiła Polsce jeden warunek. Do końca października w Wiśle-Malince muszą powstać lodowe tory najazdowe. Dodatkowo muszą zostać zamontowane osłony przeciwwiatrowe, jednak nie jest to warunek, który musimy spełnić od razu. Na spełnienie tego warunku mamy czas do wiosny 2018 roku. W tym okresie regularnie będą przeprowadzane pomiary wiatru, aby odpowiednio zaprojektować wiatrołapy.

Budowa toru lodowego oraz osłon przeciwwiatrowych finansowana będzie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Cały proces finansowania został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie założone zostaną tory lodowe, a w drugim osłony przeciwwiatrowe. Procedura montowania lodowych torów najazdowych już się rozpoczęła i ma zostać skończona do 31 października. Pomiary wiatrów, o których wspominaliśmy wcześniej, będą trwały do końca marca 2018 roku.

 

Otwarcie sezonu w Wiśle – czego możemy się spodziewać?

Początek skoków w Wiśle to bardzo dobra wiadomość dla polskich skoczków, ponieważ będą oni mogli zacząć sezon na skoczni, którą bardzo dobrze znają. Kolejnym dużym plusem jest fakt, że możemy spodziewać się bardzo licznej polskiej publiczności. Będzie to miało ogromny wpływ na motywację naszych skoczków.  

Według słów wypowiedzianych przez Adama Małysza Wisła zabezpieczyła się na wypadek braku śniegu. PZN podpisał umowę z firmą, która wyprodukuje śnieg przy temperaturze nawet 15oC.

Prezydium Polskiego Związku Narciarskiego zgłosiło też chęć organizacji otwarcia zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w latach 2018, 2019, 2020, 2021 i 2022.

Ponieważ jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, każdy fan skoków narciarskich powinien wybrać się do Wisły. Dobra zabawa, niesamowite emocje oraz niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Inauguracja Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/2018 w Wiśle już blisko! Bilety na to wydarzenie znajdziesz na alebilet.pl.

 

 

 

Tagi: