Polska-Urugwaj - mecz towarzyski

2017-10-26 12:18:06
Polska-Urugwaj - mecz towarzyski

PZPN po awansie polskiej reprezentacji do Mistrzostw Świata w Rosji oficjalnie potwierdził, że w listopadzie nasza drużyna rozegra jeszcze dwa mecze towarzyskie. 10 listopada tego roku na stadionie PGE Narodowy odbędzie się towarzyskie spotkanie pomiędzy reprezentacją Polski oraz Urugwaju.

Historia meczowa

Do tej pory z Urugwajem zagraliśmy tylko 3 mecze towarzyskie. Po raz czwarty zagramy na murawie stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Pierwszy raz obie drużyny miały okazję zagrać w roku 1986, kiedy to wynik spotkania zakończył się remisem (2:2). Drugi mecz odbył się 29 listopada 1992 roku. W 84 minucie spotkania Polacy zdobyli zwycięską bramkę. Strzelcem był Dariusz Gęsior. Dwadzieścia lat później na stadionie PGE Arena w Gdańsku po raz trzeci Polska reprezentacja zagrała z Urugwajem. Niestety, spotkanie, które odbyło się 14 listopada 2012 roku, zakończyło się porażką naszej drużyny. W 21 minucie bramkę samobójczą strzelił Kamil Glik. 13 minut później kolejnego gola dla Urugwaju zdobył Edison Cavani. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. Druga część spotkania dawała Polakom wielkie nadzieje. W 64 minucie Obraniak strzelił gola kontaktowego. Nasza radość nie trwała zbyt długo, ponieważ dwie minuty później trzeciego gola dla Urugwaju zdobył piłkarz światowej klasy – Luis Suarez. Podsumowując: bilans meczowy wynosi 1/1/1.

 

Polska-Urugwaj – kto ma większe szanse na wygraną?

Gdyby sugerować się historią meczową obu drużyn, można by stwierdzić, że szanse są raczej wyrównane. Na ostatnie 9 meczów polska reprezentacja wygrała aż 8. Poprzednie dwa decydujące spotkania z Armenią i Czarnogórą również wygraliśmy i tym samym awansowaliśmy do Mistrzostw Świata w Rosji, które odbędą się w 2018 roku. Gorzej wygląda sytuacja Urugwaju. Na ostatnie 9 spotkań wygrali oni tylko 2 mecze. Forma Urugwajczyków nie wskazuje na to, by mieliby oni wygrać z Polską podczas spotkania towarzyskiego, które odbędzie się 10 listopada. Warto pamiętać o tym, że Polacy świetnie grają przed własną publicznością. Podsumowując – nasza reprezentacja jest bardzo zmotywowana, osiąga ostatnio same sukcesy i jest w bardzo dobrej formie. Zdecydowanie nasi mają większe szanse na wygraną w pojedynku z Urugwajem.

 

Mecz towarzyski na PGE Narodowy

Mecz towarzyski Polska – Urugwaj na stadionie PGE Narodowy odbędzie się już 10 listopada tego roku. To wydarzenie, na które powinien wybrać się każdy fan piłki nożnej. Będziemy mieli okazję oglądać polską reprezentację w najlepszym wydaniu i w szczytowej formie. Drużyna Adama Nawałki ostatnimi czasy pokazuje, że piłka nożna to sport warty oglądania. Tego dnia cała Warszawa będzie żyła meczem. Urugwaj nie ma żadnych szans – jesteśmy najlepsi i gramy u siebie. Możemy liczyć na niesamowite wrażenia oraz spektakularne widowisko. Polacy jeszcze nigdy nie grali tak dobrze jak teraz. To dobry moment, by odpocząć od stresujących spotkań eliminacyjnych do Mistrzostw Świata, i obejrzeć piękną piłkę.

 

Tagi: