Wkładka do buta – jaką funkcję pełni?

2017-11-10 15:42:38
Wkładka do buta – jaką funkcję pełni?

Problemy z postawą, a także bóle nóg czy też problemy z chodzeniem. Na takie niedogodności narzeka bardzo wiele osób. Wydaje się, że w tym przypadku buty odgrywają bardzo dużą i ważną rolę. Tak też jest w rzeczywistości.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że sam but to nie wszystko. Bardzo istotną rolę w obuwiu odgrywa wkładka do buta. Jest to element, który, wydawałoby się, jest raczej niepotrzebny. Nie jest tak w rzeczywistości, ponieważ ten dodatkowy element buta pełni bardzo ważną rolę podczas codziennego chodzenia.

Wkładki do butów są kluczowym elementem zarówno dla zdrowia stopy, jak również dla zachowania odpowiedniej postawy. Tylko i wyłącznie dzięki dobrej jakości wkładkom do butów można pozbyć się przykrego zapachu, a także wyeliminować ryzyko, jakim jest trwałe skrzywienie stopy.

 

Wkładki w butach na co dzień

Każdego dnia w butach spędzamy przynajmniej kilka godzin. Większość z nas w jednych butach spędza od 10 do nawet 15 godzin dziennie. Stopy i nogi odpoczywają dopiero w mieszkaniu. Dzięki dobrej jakości, miękkim i elastycznym wkładkom do butów, stopa może swobodnie oddychać i być ułożona w sposób, który zapewnia wygodę i komfort.

Wkładka do buta powinna cechować się:

- odpowiednim kształtem, który dostosowany jest do stopy - wygodna wkładka to dobra wkładka,

- wkładka powinna być chłonna - oznacza to, że powinna wchłaniać pot i eliminować nieprzyjemny zapach,

- ważne, aby wkładka była antybakteryjna, wyeliminuje to ryzyko powstania bakterii oraz grzybicy.

 

Wkładki w butach sportowych

Choć większość z nas nie spędza w butach sportowych więcej niż kilka godzin tygodniowo, to jednak w tym przypadku wkładki odgrywają kluczową rolę. Miękkie, elastyczne i amortyzujące wkładki w butach sportowych powinny wygodnie i komfortowo pozwolić zamortyzować uderzenia oraz duży nacisk. Wkładka w bucie sportowym musi być na pewno dostosowana do typu obuwia. W przypadku butów do biegania, powinna być miękka, ale również dostosowana do nacisku, w przypadku butów do gry w piłkę, na pewno musi być bardziej wytrzymała, nieco sztywniejsza i musi zapewnić wygodne i bezpieczne ułożenie stopy.

Tylko dobrej jakości wkładki, które są odpowiednio dopasowane, to gwarancja wygody, neutralnego zapachu oraz odpowiedniej higieny stóp. Dobór nieodpowiedniej wkładki może się natomiast zakończyć poważną chorobą stóp, a nawet grzybicą.

 

Witryna autora wpisu: Retrokicks

 

Tagi: