Mecz Polska - Chile - trening przed Mundialem tuż, tuż

2018-05-18 19:37:33
Mecz Polska - Chile - trening przed

Im bliżej tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej, tym większe emocje odczuwają fani futbolu. Z uwagą obserwują zmagania polskiej reprezentacji na boisku i szacują siły Orłów. Zanim jednak piłkarze staną do walki o wyjście z grupy, a potem o kolejne awanse, czeka ich mecz towarzyski z Chile.

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej za pasem

W grudniu ubiegłego roku poznaliśmy wyniki losowania grup na zbliżający się wielkimi krokami Mundial. Nasza reprezentacja znalazła się w grupie H, do której zostały przydzielone również Kolumbia, Senegal i Japonia. Jeżeli biało-czerwonym uda się strzelić i obronić odpowiednią ilość bramek, a co za tym idzie – wyjść z grupy – to w 1/8 finału Polakom przyjdzie zmierzyć się z jedną z drużyn z grupy H. Scenariusze są następujące: jeśli Polska zajmie w grupie pierwsze miejsce, to stanie do walki z reprezentacją zajmującą drugie miejsce w grupie G. Jeśli zaś to nasza reprezentacja uplasuje się na drugiej pozycji, to przyjdzie jej zagrać mecz z najlepszą drużyną grupy G. Przypominamy, że w skład grupy G wchodzą: Belgia, Anglia, Tunezja i Panama.

Trudno jest powstrzymać się przed przewidywaniem przyszłości i wróżeniem, czy polskiej reprezentacji uda się wyjść z grupy. W dużej części widzów kolumbijska drużyna z całą pewnością budzi respekt – fani futbolu świetnie zdają sobie sprawę z tego, jak dobrze radzą sobie na boisku piłkarskim mieszkańcy Ameryki Południowej.

 

Przed wielkim starciem

Za nami już dwa towarzyskie spotkania polskiej reprezentacji. Pierwsze z nich – mecz z Nigerią, który odbył się 23 marca na stadionie we Wrocławiu – przegraliśmy ze stratą jednej bramki, którą w 61 minucie oddał reprezentant drużyny przeciwnej: Victor Moses. Drugi mecz towarzyski, który został rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie z Koreą Południową, polska drużyna zakończyła zwycięsko, zdobywając trzy bramki, z czego trzecią w doliczonym czasie. Ostateczny wynik spotkania to 3:2, a celne strzały należały do Roberta Lewandowskiego (32 minuta), Kamila Grosickiego (45 minuta) oraz Piotra Zielińskiego (92 minuta).

Wynik drugiego meczu towarzyskiego zdecydowanie bardziej napawa optymizmem. Przed polską drużyną jest jednak jeszcze jedno spotkanie – i to tuż przed rozpoczęciem Mundialu. Mecz Polska – Chile odbędzie się 8 czerwca w Poznaniu i będzie to ostateczny sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które dla polskiej ekipy rozpoczną się 19 czerwca. Pierwsze starcie w ramach Mundialu to mecz Polska-Senegal. Zanim jednak fani piłki nożnej zaczną zastanawiać się nad potencjalnym wynikiem tego spotkania, sen z powiek spędza im mecz z Chile, który może być albo doskonałym motorem napędowym przed Mundialem, albo poważnym powodem do niepokoju. Jedno jest pewne: przeciwnika tego nie można bagatelizować. Chilijscy zawodnicy są bowiem aktualnymi mistrzami Ameryki Południowej. Ich drużyna zajmuje 10 miejsce w rankingu FIFA. Czy biało-czerwoni poradzą sobie z takim przeciwnikiem? Tego dowiemy się już niebawem. Ci fani, którzy chcą zobaczyć spotkanie na żywo, od 8 maja mogą kupować bilety na mecz.

 

Tagi: