Wyposażamy obiekt sportowy

2018-05-28 15:17:14
Wyposażamy obiekt sportowy

Zastanawiasz się, jak urządzić siłownię, klub fitness bądź inny dowolny obiekt sportowy? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Sport w różnych odsłonach

Każdy profesjonalny obiekt sportowy powinien dawać użytkownikom możliwość wykonywania ćwiczeń bądź uprawiania wybranych dyscyplin sportowych. Od klubu fitness oczekujemy wysokiej jakości sprzętu oraz wystroju sprzyjającego aktywności fizycznej. To samo dotyczy siłowni. Hala sportowa powinna zapewniać możliwość uprawiania różnych dyscyplin, np. piłki nożnej, koszykówki czy siatkówki. Kluczowym elementem jest więc wyposażenie obiektu sportowego.

 

W jaki sprzęt zainwestować?

Każdy, kto chce wyposażyć obiekt sportowy, musi się liczyć z wydatkami. Profesjonalny sprzęt sportowy kosztuje niemało. Przy niezbyt zasobnym budżecie warto zdecydować się na sprzęt używany, byleby tylko był w dobrym stanie i nie stwarzał dla potencjalnych użytkowników zagrożenia. Niektórzy dystrybutorzy odnawiają sprzęt pozyskany skądinąd i dopiero później puszczają go w obieg. Należy zwracać uwagę na to, czy produkt, który kupujemy, objęty jest gwarancją – i jak długi okres ta gwarancja obejmuje. Każdy właściciel takich obiektów sportowych, jak kluby fitness czy siłownie, powinien wiedzieć, że sprzęt należy poddawać przeglądom gwarancyjnym 2 razy w roku.

Zanim zdecydujesz się na kupno takich czy innych elementów wyposażenia, zadaj sobie pytanie, czy sprzęt, który zamieszasz nabyć, pasuje do profilu działalności twojego obiektu. Warto uwzględnić to, co można znaleźć w konkurencyjnych klubach fitness czy siłowniach, funkcjonujących w okolicy. Np. w klubach przeznaczonych przede wszystkim dla kobiet należy większy nacisk należy położyć na maszyny cardio i niezbyt ciężkie hantle. W takim klubie znaczną rolę odgrywa gimnastyka - nie powinno więc zabraknąć dobrze wyposażonej sali do zajęć grupowych.

 

Co oprócz sprzętu?

W każdym obiekcie sportowym oprócz sprzętu przeznaczonego do ćwiczeń powinny się również znaleźć ławki, na których można usiąść i odpocząć. Dobrej jakości ławki gimnastyczne kupisz tutaj: https://www.sport-transfer.com.pl/Lawki-gimnastyczne-c103. Przydatne mogą się również okazać kosze i wielokondygnacyjne pojemniki na piłki, hantle czy jakiekolwiek inne sprzęty.

 

 

Tagi: