Co powinno się znaleźć w klubie fitness?

2018-05-28 15:17:14
Co powinno się znaleźć w klubie fitness?

Każdy klub fitness powinien być zaopatrzony w profesjonalny i bezpieczny w użytkowaniu sprzęt. Jakie przyrządy kupić?

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli planujesz otworzyć klub fitness, powinieneś zwracać szczególną uwagę nie tylko na położenie oraz wystrój wybranego lokalu czy kompetencje współpracowników. Nie mniej istotne jest wyposażenie. Bez dobrego sprzętu sportowego nie osiągniesz sukcesu. Zamiast kupować gorszy sprzęt, który mniej kosztuje, postaw na przyrządy, które będą służyć użytkownikom przez wiele długich lat. Na rynku można znaleźć całe mnóstwo najrozmaitszych przyrządów i akcesoriów, które mogą się przydać w klubie fitness. Ale warto kupować jedynie produkty od sprawdzonych dystrybutorów, cieszących się już jakąś renomą.

 

Kwestie finansowe

Oczywiście należy liczyć się również z własnymi zasobami finansowymi. Ale generalna zasada powinna być taka: lepiej kupić mniej sprzętu dobrego niż więcej wątpliwego. Skromniejsze, ale lepsze wyposażenie ma większą siłę przyciągania klientów niż nagromadzenie przyrządów wadliwych czy pozostających wiele do życzenia pod względem jakości. Dlatego należy przy zakupie przywiązywać wagę do parametrów technicznych poszczególnych akcesoriów. Każdy przyrząd powinien być objęty przyzwoitą gwarancją. Warto zasięgnąć informacji w sprawie pogwarancyjnych cen usług serwisowych, a także kosztów dojazdu do serwisu (bardzo ważne są szczegóły, np. jaka stawka za 1 km będzie naliczana). Poszczególni producenci różnią się pod tym względem – wybierz więc ofertę najkorzystniejszą dla ciebie.

 

Jaki sprzęt kupić?

W klubach fitness wyodrębnia się na ogół kilka różnych stref. Np. w strefie cardio powinny się znaleźć przyrządy do treningu aerobowego: bieżnie, rowerki, orbitreki, steppery itp. W strefie treningu siłowego niezbędne będą maszyny przeznaczone do tego właśnie typu treningu. W strefie treningu obwodowego nie powinno zabraknąć maszyn angażujących do pracy wszystkie grupy mięśniowe. Strefa wolnych ciężarów to miejsce dla ławek ze sztangami, talerzy, a także wszelkich przyrządów czy akcesoriów, które wymagają samodzielnego dokładania talerzy.

 

W czasach, w których sport, gimnastyka oraz wszelkie inne formy aktywności fizycznej są stylem życia, kluby fitness cieszą się dużym powodzeniem. Dlatego przy otwieraniu klubu warto zadbać o to, aby wszystko w nim było na jak najlepszym poziomie, zwłaszcza sprzęt sportowy.

 

 

Tagi: