Bidony – czym się od siebie różnią?

2018-09-17 16:14:55
Bidony – czym się od siebie różnią?

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, bidon przyda Ci się na sto procent. Na co zwracać uwagę przy zakupie bidonu?

Dorosły człowiek powinien pić min. 2 litry wody dziennie. W czasie upałów czy w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego zapotrzebowanie organizmu na wodę jednak wzrasta, więc trzeba pić więcej. Najlepiej uzupełniać płyny na bieżąco, w trakcie wydatkowania energii. Dlatego zawsze warto mieć ze sobą bidon sportowy.

 

Różne kształty i kolory

W sklepach z asortymentem sportowym znajdziesz bidony o rozmaitych kształtach i kolorach. Szeroki wybór umożliwia zakup takiego bidonu, który będzie w stu procentach odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Najważniejsza jest pojemność i szczelność. Inny bidon będzie odpowiedni dla biegacza, a inny dla rowerzysty. Ten pierwszy zadowoli się małym bidonem, jako że wygodniej będzie trzymać go w dłoni. Ten drugi z kolei wybierze zapewne pojemniejszy model: w końcu wycieczki rowerowe trwają dłużej. Największą popularnością cieszą się bidony o pojemności: 250, 500, 650, 700, 750, 850 oraz 1000 ml. Biegaczom zalecamy kupno bidonu z ergonomicznym uchwytem lub wcięciem, dzięki któremu wygodniej będzie trzymać go w dłoni. Bidon rowerowy powinien być dostosowany do uchwytu na butelki przymocowanego do ramy.

 

Tworzywo

Dostępne w sprzedaży bidony różnią się nie tylko kształtem, kolorem, pojemnością i ewentualnymi uchwytami. Również tworzywem, z którego zostały wyprodukowane. Mamy więc bidony aluminiowe, plastikowe lub tritanowe. Zanim dokonasz zakupu, sprawdź, czy pojemnik spełnia normy przechowywania żywności i czy jest solidnie wykonany. Przyjrzyj się zwłaszcza ustnikowi – powinien zabezpieczać płyn przed przypadkowym wylaniem. Nie bez znaczenia dla wygody jest również sposób otwierania.

 

Bidony z logo

A może chcesz się wyróżnić? W takim razie zamów bidon z nadrukiem. Możesz oznaczyć pojemnik swoim imieniem lub dowolnym innym napisem. Bidony z nadrukiem są atrakcyjne wizualnie i przykuwają uwagę.

 

Bidony to użyteczny gadżet nie tylko dla sportowców. Są niezastąpione podczas górskich wycieczek, na piknikach, a także wszędzie tam, gdzie trzeba przez dłuższy czas przebywać poza domem, w miejscu oddalonym od miejskiej infrastruktury. Warto więc zainwestować te kilkadziesiąt złotych w dobrej jakości bidon.

 

 

Tagi: