Kupujemy bidon

2018-09-17 16:14:55
Kupujemy bidon

Wydawałoby się, że z wyborem odpowiedniego bidonu nie powinno być problemu, ale wielu konsumentów nie zdaje sobie sprawy ze znaczących różnic między poszczególnymi rodzajami bidonów.

Lubisz wycieczki rowerowe? Wybierasz się z rodziną na piknik? Codziennie uprawiasz wymagający sport? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością przyda Ci się dobrej jakości bidon sportowy. W poniższym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom bidonów i postaramy się wskazać ich wady i zalety.

 

Rodzaje bidonów

Każdą typologię przeprowadza się na podstawie jakiegoś kryterium. Dla nas kryterium różnicującym poszczególne rodzaje bidonów będzie tworzywo, z którego zostały one wykonane. Bidony mogą być wykonane z:

a) tworzywa sztucznego,

b) aluminium,

c) metalu.

 

Bidony z tworzywa sztucznego

Najbardziej popularne są bidony z tworzywa sztucznego. Poszczególne pojemniki różnią się między sobą pojemnością, kształtem, kolorami, sposobami zamykania, a także ewentualnymi uchwytami bądź wcięciami, które umożliwiają przytroczenie bidonu do ramy roweru lub wygodne trzymanie w ręku. Niewątpliwą zaletą tego typu bidonów jest to, że ze względu na swoją popularność produkuje się ich najwięcej, a co za tym idzie – oferta rynkowa jest na tyle bogata, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Poza tym pojemniki z tworzywa sztucznego są stosunkowo tanie, wygodne w użyciu, wytrzymałe i lekkie. Na ich niekorzyść przemawia natomiast brak wytrzymałości na uderzenia oraz długotrwałą ekspozycję na deszcz, śnieg czy grad.

 

Bidony aluminiowe

Bidony z aluminium zajmują drugie miejsce na naszej liście. Również są chętnie kupowane zarówno przez sportowców, jak i innych użytkowników. Ponieważ aluminium jest szkodliwe, pojemniki tego typu pokrywa się od wewnątrz powłokami ochronnymi. Są bardzo lekkie, tańsze od bidonów stalowych i powszechnie dostępne w rozmaitych rozmiarach i kształtach.

 

Bidony metalowe

W sklepach z asortymentem sportowym można też znaleźć pojemniki wykonane ze stali nierdzewnej. Tego typu bidony są wytrzymałe, odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne, a także bezpieczne dla zdrowia, ale kosztują za to drożej niż konkurencyjne produkty z tworzywa sztucznego i aluminium.

 

Bidony z nadrukiem

Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, zamów bidon z nadrukiem. Bidony z logo to doskonały sposób na wyróżnienie się.

 

Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże Ci dokonać właściwego wyboru zakupowego.

 

 

Tagi: