Wychowanie fizyczne: uczelnie w Warszawie

2018-10-09 12:17:02
Wychowanie fizyczne: uczelnie w

Lubisz sport i chciałbyś zostać nauczycielem wuefu? Studiuj wychowanie fizyczne.

Studia z wychowania fizycznego są dla tych wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną i chcieliby pracować w szkole. Jak wyglądają takie studia i jakie warunki trzeba spełniać, aby móc je podjąć? Na te oraz inne pytania odpowiadamy poniżej.

 

Uczelnie w Warszawie

Absolwenci wychowania fizycznego znajdują zatrudnienie w placówkach oświatowych, pracują też jako trenerzy drużyn sportowych, prowadzą zajęcia SKS. Aby podjąć studia na tym kierunku, należy cechować się odpowiednimi predyspozycjami fizycznymi oraz psychicznymi. Kandydaci przechodzą rygorystyczny egzamin sprawnościowy. Znaczenie ma również posiadanie świadectwa dojrzałości. Atutem jest znajomość biologii, fizyki i chemii. Na stronie http://www.uczelnie.pl można znaleźć uczelnie, które mają w swojej ofercie kształcenia wychowanie fizyczne. Najwięcej takich placówek jest w stolicy: http://www.uczelnie.pl/miasto/warszawa/.

 

Jak wyglądają studia z wychowania fizycznego?

Studia z wychowania fizycznego odbiegają nieco od związanych z nimi stereotypowych wyobrażeń. To prawda, że różnią się znacznie od kształcenia humanistycznego i ścisłego. Ale mają również wiele punktów wspólnych. Jednym z takich punktów są np. tradycyjne wykłady i ćwiczenia. Część zajęć odbywa się w laboratoriach, w sali gimnastycznej, na stadionie lekkoatletycznym, a także w obiektach sportowych. Ekwipunek studenta składa się nie tylko z książek i notatników, ale również ze sportowego obuwia oraz odpowiedniego stroju.

 

Teoria też jest ważna

Na studiach z wychowania fizycznego istotne są więc nie tylko ćwiczenia fizyczne i treningi. Ważna jest również część teoretyczna studiów. Przydatna okazuje się wiedza z fizjologii, biochemii, a także z tych wszystkich dziedzin, które w mniejszym bądź większym stopniu wiążą się z medycyną. Dlatego też studia z wychowania fizycznego przypominają pod wieloma względami zajęcia prowadzone na uniwersytetach medycznych.

 

Podsumowując: aby podjąć studia z wychowania fizycznego, należy zdać egzamin sprawnościowy, a także legitymować się świadectwem dojrzałości. Należy się również nastawić na to, że oprócz zajęć wymagających wysiłku fizycznego program kształcenia obejmuje również tradycyjne wykłady i ćwiczenia.

 

 

Tagi: