Zimowy wypad w Beskidy - gdzie serwisować sprzęt?

2018-11-28 17:17:44
Zimowy wypad w Beskidy - gdzie

Beskidy Śląskie są jednym z najlepszych miejsc do uprawiania sportów zimowych w Polsce. Wśród niewysokich gór znajdziemy tu dużo nowych i profesjonalnie przygotowanych stoków, wypożyczalnie sprzętu i salony do jego serwisowania. Gdzie w Beskidach znaleźć najlepszy serwis narciarski?

Serwisowanie nart – na co zwrócić uwagę?

W miejscowościach turystycznych bardzo często otwiera się punkty dla narciarzy, które niekoniecznie oferują usługi dobrej jakości. Pasożytują one na niewiedzy i braku doświadczenia turystów. Dlatego przed oddaniem sprzętu do serwisu warto dokładnie poszukać najlepszego miejsca. Kryterium, które powinno być przyjęte jako pierwsze w poszukiwaniach, dotyczy personelu danego punktu. Serwis snowboardowy i serwis narciarski to dwa różne serwisy. Jeśli zależy nam na serwisowaniu deski lub nart, wybierzmy punkt, który się specjalizuje w jednym albo drugim. Specjaliści od nart nie muszą znać się aż tak dobrze na snowboardzie. Najlepszym rozwiązaniem jest z pewnością znalezienie serwisu, który oferuje oba warianty. Zwłaszcza jeśli chcemy oddać do naprawy oba sprzęty.

Ważne są także opinie - i to najlepiej opinie wytrawnych narciarzy. Jeśli ludzie, którzy jeżdżą dużo i często, polecają dany serwis, to możemy mieć pewność, że jest on dobry. Warto kierować się również opiniami zamieszczanymi w internecie, a także tym, co mówią miejscowi. Warto podpytać ludzi z wypożyczalni, na stoku, a nawet w hotelu i pensjonacie. Bardzo możliwe, że ktoś poleci nam miejsce, do którego sami nigdy byśmy nie trafili.

 

Serwis narciarski od pokoleń

Jednym z ciekawych miejsc w Beskidach jest serwis Raszka Sport. Dla wielu miłośników sportów zimowych nazwisko będące częścią tej nazwy może brzmieć znajomo. I rzeczywiście. Jan Raszka pochodził z Wisły i w latach 50. startował na zimowej olimpiadzie. Odnosił wiele sukcesów, a pod koniec kariery pracował jako trener i szkoleniowiec. Jego rodzina od pokoleń zakochana jest w nartach, a jego spadkobiercy zajmują się teraz naprawą i serwisowaniem nart. Z pewnością takie miejsce, które sygnowanie jest nazwiskiem wielkiego sportowca, zasługuje na uwagę. Firma ta ma główną siedzibę w Wiśle, natomiast drugą filię w Szczyrku.

 

Serwis snowboardowy i narciarski musi przede wszystkim budzić zaufanie. To bardzo istotne, ponieważ sporty zimowe należą do ekstremalnych i mogą być niebezpieczne. Dlatego sprawny i dobrze zachowany sprzęt jest niezwykle ważny.

 

 

Tagi: