Poradnik

Jak przygotować się do półmaratonu?

Jak przygotować się do półmaratonu?

Półmaratony biegowe od kilku lat przyciągają rekordowe liczby uczestników. Bieganie jest obecnie jednym z najmodniejszych sportów uprawianych amatorsko – stąd tak duża popularność biegów zorganizowanych.

 
Czytaj dalej
 
O bieganiu słów kilka, czyli jak

O bieganiu słów kilka, czyli jak przygotować się do treningów

Bieganie jako dyscyplina sportowa zawdzięcza swoją popularność przede wszystkim stosunkowo niskim kosztom finansowym, jakie za sobą pociąga. Do biegania potrzebne są bowiem tylko odpowiednie buty. Nic więcej.

 
Czytaj dalej
 
Tłuszcz a sylwetka. Jak tłuszcz wpływa

Tłuszcz a sylwetka. Jak tłuszcz wpływa na nasz wygląd?

Tłuszcz to zło? W żadnym wypadku. Bez tłuszczu nie da się sprawnie funkcjonować. Nie możemy zrezygnować z produktów tłuszczowych w nadziei na to, że dzięki temu schudniemy i wypiękniejemy.

 
Czytaj dalej
 
Płatki owsiane – dlaczego to od nich

Płatki owsiane – dlaczego to od nich warto zacząć dzień?

Powiedzieć, że płatki owsiane są dobrym źródłem energii o poranku, to powiedzieć zdecydowanie za mało. Powodów, żeby to od nich właśnie zacząć dzień, jest znacznie więcej. Wiedzą to zwłaszcza ci, którzy owsiankę jedzą nałogowo i z...

 
Czytaj dalej
 
Pływanie dla początkujących – jak zacząć

Pływanie dla początkujących – jak zacząć i gdzie pływać?

Lista korzyści, jakie daje regularne pływanie, jest bardzo długa. A lista przeciwwskazań do uprawiania tego sportu – krótka. Warto to wykorzystać i zacząć systematycznie pływać. Co jest nam potrzebne do rozpoczęcia przygody z pływaniem i...

 
Czytaj dalej
 
Rozgrzewka – czy jest porzebna?

Rozgrzewka – czy jest porzebna?

Wielu z nas, trenując amatorsko, zadaje sobie to pytanie w tonie powątpiewania. Niejednokrotnie chcielibyśmy rozpocząć trening natychmiast, nie zawracając sobie głowy odpowiednimi przygotowaniami.

 
Czytaj dalej